ייפוי כוח מתמשך

הרצון שלך הוא הקובע, גם לאחר שלא תוכל לבטא אותו!

אפשר ורצוי להחמיא לאפוטרופוס הכללי על היוזמה ושינוי החקיקה בכל הקשור לניהול ענייניו של אדם לאחר שאיבד את כשרותו הקוגניטיבית.

בעבר כאשר אדם איבד את היכולת לנהל את ענייניו ולקבל החלטות באופן עצמאי, היה על בני משפחתו או החפצים בטובתו לפנות אל בית המשפט לצורך מינוי אפוטרופוס שיקבל עליו את האחריות לכך, במקום האדם שאינו כשיר עוד.

מטבע הדברים, הליך מינוי האפוטרופוס ארך זמן ממושך ואליו התלוו הוצאות ודיונים בביהמ”ש. בחלק מהמקרים, כלל ההליך התנגדויות של צדדים למינוי האפוטרופוס, מה שסיבך את המצב עוד יותר.

כיום ובאדיבות תיקון חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, אין צורך בדרך החתחתים הזו וניתן לחתום ולהפקיד ייפוי כוח מתמשך לתכלית זו ממש.

במסמך מפורט זה, קובע אדם מי יקבל עבורו החלטות בדבר רכושו וינהל את ענייניו במקרה בו חס ושלום יאבד את כשרותו הקוגניטיבית.

כך, מבטיח האדם בעודו בשכלו, כי אם ישתנה מצבו, לא ינצל זאת איש לרעתו ולפגיעה ברווחתו. יחד עם הלקוח, אני מקפידה להכין מסמך מקיף ומפורט הכולל הנחיות מקדימות. לאחר קביעת מיופי הכוח ותחומי אחריותם, מופקד המסמך אצל האפוטרופוס הכללי לצורך כניסתו לתוקף. בבסיס הרעיון של ייפוי כוח מתמשך עומדת התפיסה לפיה רצונו של אדם כבודו ועל אני מברכת על המהלך הזה וממליצה על הפקדה של ייפוי כוח מסוג זה, כל עוד כוחנו במותנינו ואנו בשכלנו ללא קשר לגיל ומצב משפחתי.

ליצירת קשר ופרטים נוספים פנו אליי

דילוג לתוכן